اینترنت ۵G بازار موبایل را در ۲۰۲۰ بهبود می بخشد

اینترنت ۵G بازار موبایل را در ۲۰۲۰ بهبود می بخشد

گزارشی جدید نشان می دهد ظهور اینترنت ۵G وضعیت بازار موبایل در ۲۰۲۰ میلادی را بهبود می بخشد. همچنین تخمین زده می شود بازار موبایل در سال آینده ۱.۶ درصد رشد کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، طبق پیش بینی جدید شرکت IDC در وضعیت بازار موبایل طی سه ماهه گذشته نشانه هایی از بهبود در نیمه دوم ۲۰۱۹ میلادی دیده می شود و روند بهبود بازار تا ۲۰۲۰ نیز ادامه می یابد. به عبارت دیگر پیش بینی می شود میزان محموله های موبایل رشد کند.

شرکت IDCیا International Data Corporation یک شرکت تهیه کننده خدمات مشاوره در حوزه فناوری اطلاعات، مخابرات و بازارهای فناوری های مصرفی است.

IDC در این گزارش پیش بینی می کند در نیمه دوم ۲۰۱۹ میلادی حجم محموله ها ( ۰.۴-درصد) بدون تغییر بماند. از سوی دیگر مقایسه سالانه حجم کل محموله های ۲۰۱۹ میلادی، نشان از کاهشی ۲.۲ درصدی دارد. به این ترتیب ۲۰۱۹ سومین سال متوالی خواهد بود که وضعیت بازار موبایل نزولی باقی می ماند. اما پیش بینی می شود در ۲۰۲۰ میلادی بازار موبایل ۱.۶ درصد رشد کند.

  • طبق این گزارش ظهور استاندارد اینترنت۵G نشانه امیدی برای بازار جهانی موبایل است. هم اکنون در بسیاری از مناطق جهان این استاندارد بهره برداری شده و به نظر می رسد در ۲۰۲۰ میلادی نفوذ اینترنت۵G بیشتر شود. همچنین IDC پیش بینی می کند تعداد محموله موبایل های ۵G به ۸.۹ درصد کل موبایل هایی برسد که در ۲۰۲۰ بارگیری می شوند. این میزان معادل۱۲۳.۵ میلیون دستگاه است. همچنین تخمین زده می شود تعداد محموله های موبایل های۵G تا ۲۰۲۳ میلادی به ۲۸.۱ درصد برسد.

طبق این گزارش سهم موبایل های اندروید از بازار از ۸۵.۱ درصد در ۲۰۱۸ به ۸۷ درصد در ۲۰۱۹ میلادی رسیده است که دلیل اصلی آن ارائه استاندارد۵G و تسریع فروش موبایل های قدیمی تر است. پیش بینی می شود رشد ترکیبی سالانه در ۵ سال آتی به ۱.۷ درصد برسد و در ۲۰۲۳ میلادی ۱.۳ محموله موبایل اندروید بارگیری شود.

علاوه برآن طبق این گزارش سال ۲۰۱۹ همچنان برای اپل چالش برانگیز است و پیش بینی می شود میزان محموله های آیفون در مقایسه با سال گذشته ۱۴.۸ درصد کاهش یابد و به ۱۷۷.۹ میلیون محموله برسد.

دلیل اصلی این امر اشباع بازار و همچنین همخوان نبودن دستگاه های این شرکت با استاندارد۵G است.البته اپل قرار است سال آینده آیفون های ۵G به بازار عرضه کند.

کد خبر 4716088

mehrnews.com/news/4716088

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.